Poštovani, koja tri uvjeta moraju biti zadovoljena da se 1 element zamijeni s drugim?

Ime i prezime: Štefica Kamenić skamenic@gmail.com

Rekao bih ovako:

1. mora postojati prvi element
2. mora postojati drugi element
3. zamjena mora biti moguća

Za slučaj da misliš da je ono gore ozbiljan odgovor: bez konteksta na tvoje pitanje nije moguće smisleno odgovoriti. K tomu, iz činjenice da jednom kemičaru ovo ne djeluje nimalo smisleno moglo bi se naslutiti i to da pitanje vuče na kakav od profesora induciran štreberluk, s neminovnim potonućem u "lažna didaktična pojednostavljenja, smišljena naročito ad usum delfini".
Ukratko, to je sigurno u nekom času pisalo na ploči pa potraži u razredu nekoga tko to jest zapisao. Ili se barem ja nadam da toga nema u udžbenicima.

Pozdrav!

P.S. Ako se slučajno sjećaš nastavne jedinice u kojoj su ti uvjeti spomenuti, možda bih ih mogao rekonstruirati.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr