Pozdrav! Profesorica mi je predložila vašu stranicu za pomoć pri pisanju referata.Referat treba biti o fotokemijskom smogu.Također treba sadržavati malo opširniji dio o tome da ga izazivaju oksidi dušika i treba sadžavati kakve veze ima ozon u troposferi s fotokemijskim smogom. Hvala unaprijed! P.S Izlaganje treba biti dugo oko 3 do 4 minute.

Ime i prezime: Luka Franješević luka.franješević@gmail.com

Pozdrav Luka,

vidim da si napravio plan o tome što bi tvoj referat trebao obraditi i kojih bi se tema trebao dotaknuti. To je dobar početak! Slijedeće što trebaš je pronaći izvore koji sadržavaju informacije koje su ti potrebne i relevantne za tvoj referat. Pretraživanje dostupne literature se može obavljati putem interneta (Google je najčešći odabir, pomaže ako znaš engleski) ili pregledavanjem knjiga i časopisa koji se bave tom tematikom (lokalne knjižnice često imaju znanstvene i popularnoznanstvene udžbenike i časopise). Ponekad je moguće iskoristiti i videozapis kao izvor informacija.
Nakon prikupljanja informacija potrebno ih je uklopiti u jednu smislenu i koherentnu cjelinu.

Ako budeš imao konkretnih pitanja, slobodno nas ponovno upitaj. Sretno s pisanjem!

Odgovorio: Igor Huskić   ihuskic@chem.pmf.hr