Koji je sastav KAN-a i kako bi iz njega izolirao amonijev nitrat ?

Ime i prezime: Ivica Cvrtila ivica.cvrtila@zg.hinet.hr

...kad porastem bi' ću Salko dinamitaaaaaš...

E Ivica ti svake godine nešto eksplozivno.

Ovo piše na stranicama kutinske Petrokemije

KAN 27 % N

(kalcijsko-amonijski-nitrat) je u praksi najraširenije dušično gnojivo. Sadrži 50 % dušika u amonijskom, a 50 % u nitratnom obliku pa ima brzo i malo produženo djelovanje. Osigurava potrebe biljaka za dušikom u kraćem razdoblju. Osim dušika sadrži dolomit, čime utječe na smanjenje kiselosti tla, a sadržajem magnezija osigurava djelomice potrebe bilja i na tom hranjivu.
Kod biljaka koje dobro pokrivaju zasijanu površinu, daje se površinski, a kod okopavina i ostalih biljnih vrsta treba ga uvijek plitko unijeti u tlo da bi se spriječili gubici koji nastaju pri površinskoj primjeni. Radi brzog djelovanja uvijek je bolje ukupnu količinu dati u više navrata.

Saznaj nešto o topljivosti soli pa onda vidi kako ćeš taložiti. Što misliš o tome?

E i ne mo'š pisat' ja BI nego ja BIH, a on i ostali BI!!!!

Pozdrav.

P.S.

Dobro je bit' prvi u državi, ha? :))

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr