Imam referat o vitaminu c,pa Vas molim ako bi mi mogli poslati sto vise podataka o tome vitaminu. Hvala

Ime i prezime: Vedran Meštrić vedranmestric@yahoo.com

U jednom od prethodnih odgovora (onom o štetnosti spojeva s oznakom E-"neki broj") naveo sam nekoliko zanimljivih informacija, još poneku dobit ćeš u mom tekstu o Linusu Carlu Paulingu, koji je jedan od istraživača koji se vitaminom C najiscrpnije bavio, na stranama Povijesti kemije i alkemije, a u popisu literaturnih vrela naći ćeš jednu referencu na časopis Kemija u industriji, kratica Kem.Ind., koji vrlo stručno i temeljito tretira otkriće, strukturu, reaktivnost i biološki značaj ovog vitamina. Upiši i na koji pretraživač na Internetu "vitamin C" i vjerujem da ćeš dobiti pregršt informacija. Ako u knjižnici možeš pronaći Paulingovu knjigu, Kako živjeti dulje i osjećati se bolje, svakako ju iskoristi, tamo ćeš naći i mnoštvo originalnih Paulingovih zapažanja i razmišljanja o vitaminu C.

Odgovorio: Marko Grba   mgrba@chem.pmf.hr