Zdravo!Htjela bih pohvaliti vasu stranicu i kao ostali postaviti pitanje.Trebam napisati referat o disaharidima(ugljikohidrati).Trazila sam svugdje ali su uvijek strucna objasnjenja.Ako nije pretesko trazit, zamolila bih vas da mi posaljete stranic na internetu koje sadrze nestrucni sastav o disaharidima.A ako nije pretesk i vi sami napisite.Izaberite. Od srca hvala!!!!!!

Ime i prezime: I vana B enjek lil_slava@yahoo.com

Moram reći da mi se ta tema ne čini baš prikladnom za 8. razred. Mislim da će ti biti lakše ako se ograničiš na neko uže područje, na primjer saharozu. Bez obzira na to ne mogu ti napisati referat. Niti imam vremena, niti bi to bilo u redu. Nego, obično preporučujemo u ovakvim slučajevima enciklopedije i neke opće knjige iz organske kemije. Pitaj svog nastavnika ili knjižničara za savjet. A prelistaj i naše stare odgovore (znam, ima ih puno, ali i mi moramo kopati po njima kad nešto tražimo). Sretno!!

Odgovorio: Kristijan A. Kovač   kkovac@chem.pmf.hr