Jel mi možete napisati seminar na temu: Nova dostignuća na području kemije i kemija kroz stoljeća?? Falaaaa :)))) kisich :*

Ime i prezime: Teresa Como Una Reina kostadinka_1@net.hr

Ne bih ti želio gotovim tekstom pokvariti radost stvaranja. Za starija otkrića sigurno možeš naći Grdenićevu Povijest kemije, a preporučam prolistati i Partingtonovu, dočim najnovija možeš naći posvuda, obično u znanstvenim i tehnološkim rubrikama novina i časopisa. Hrpu značajnih modernih otkrića možeš naći tako da jednostavno pogledaš za što su se dijelile Nobelove nagrade.

Usput, jako zabavno štivo može se naći i u časopisu Otkrića koji je izlazio sredinom pedesetih. Priroda je također zanimljiva, ali puno više orijentirana na popularizaciju znanosti, negoli na izvještavanje.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr