Ja se ispričavam ako vam smetam, ali problem je u tome što trenutno ne mogu doći do profesorice, zato što sam bolestan, i osuđen sam da sam vježbam i nalazim zadatke, i gledao sam te arhive još prekjučer, imaju neka stara županijska, ali nema sa rješenjima, a to mi najviše treba,pa ako možete npr. samo staviti županijsko od 2003./2004 god. sa rješenjima, bio bih vam zahvalan. Pozdrav!

Ime i prezime: Josip Bilić bila_vk@hotmail.com

Kako je natjecanje sutradan, najzdravije je malo odmoriti mozak i eventualno tek proći kroz ono najvažnije. Ipak u drugom razredu dominiraju zadaci matematičke naravi, što se svodi na nekoliko važnih formula i njihove primjene. Tu je važan kontinuirani rad i jedan dan neće puno promijeniti.
Voditelj E-škole smatra da su gotova rješenja loša ideja, s čime se poprilično slažem, budući da u znanosti, za koju su natjecanja svojevrsna prethodnica, nemamo gotovih rješenja, već ih moramo sami smisliti i provjeriti.
Kako zadataka s natjecanja kod sebe nemam, a voditelj nema previše vremena (a možda ni tih zadataka), moram zaključiti da sam dosta nemoćan. Naravno, ništa te ne priječi, kod onih zadataka koje imaš, a zanima te jesi li ih dobro riješio, poslati ovamo zadatak i svoj prijedlog rješenja te pitati je li ono ispravno.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr