Molim Vas ako mi možete do večeras poslati sve u vezi sa vinom,kako ga dobivamo,vrenje i sve drugo jer je veoma hitno!!!Unaprijed hvala!!!

Ime i prezime: IVANA KORPAR ivanakorpar@vip.hr

Bit će najbolje da o dobivanju vina konzultiraš kakvu knjigu o vinu ili kakvog podrumara-proizvođača vina. Što se tiče vrenja, u vinu kao i bilo kojem drugom alkoholnom piću osnovni je sastojak alkohol (naime to ga čini alkoholnim pićem, aroma je posve druga stvar (a piti ne valja baš zbog štetnosti alkohola po ljudski organizam, pa svi oni koji alkoholna pića cijene i konzumiraju (sve skupa degustiraju, u najgorem u prevelikim količinama i prečesto) upravo zbog arome pričaju bajke, jer finih se aroma može naći i u nečem manje štetnom ili uopće neškodljivom po zdravlje, a alkoholno piće bit će uvijek isti alkoholni bućkuriš)) i upravo njega dobivamo alkoholnim vrenjem šećera iz kakvog voća, biljčice, drugih vrenja ni nema. U zdravlje, i ne pij alkohol, sačuvaj zdravlje!

Odgovorio: Marko Grba   mgrba@chem.pmf.hr