pozdrav! .. evo me opet (sa punim imenom i prezimenom :)). pisem maturalni rad iz kemije na temu halogeni elementi sa naglaskom na klor. mozete li preporuciti kakvu literaturu? (trenutno radim sa udzbenikom za 3.razred gimnazije i "opcom i anorganskom kemijom" filipovica-lipanovica) takodjer me zanima gdje bi mogla nachi slike vezane uz halogene elemente (posebno klor) .. mozda na nekoj web stranici? unaprijed zahvalna, blanka :)

Ime i prezime: Blanka Divjak countess_blanka@email.hinet.hr

Bravo Blanka tako treba! :))

Slušaj u našoj rubrici Kemijski udžbenik je tekst o halogenim elementima, koji je pisao Tomislav Friščić dok je još bio student, u kojem imaš dosta informacija i podulji popis literature. Druga stvar je naša rubrika Kemija na mreži čiji je prvi link jedan od boljih periodnih sustava elemenata koje možeš pronaći na web-u. Mislim da će ti ove stvari biti od pomoći, kao i moguća uporaba Tehničke ili Opće enciklopedije.

Pozdrav.

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr