Molim vas, mozete mi reci gdje jos osim na ovoj stranici mogu pronaci zadatke s natjecanja iz kemije za prve razrede. Ovdje pronasla zadatke samo do 1999. godine pa me zanima gdje mogu naci zadatke s prijasnjih natjecanja. Bila bih zahvalna kad biste mi rekli gdje mogu naci i neke druge zadatke koji nisu s natjecanja bilo u nekoj knjizi ili na web-stranici. Hvala! :)

Ime i prezime: Zdravka Kucijan Zdravka.Kucijan@public.srce.hr

Ehej Zdravka, kako je?
Čuj osim ovih zadaća koje su na e-školi za koji dan ćemo imati još neke s istarskih općinskih natjecanja. Preporučio bih ti i da riješiš sve zadaće sedmih i osmih razreda jer zadaće za prvi razred uključuju i ta znanja. Onda možeš pogledati i zadaće starijih razreda jer će se po istom principu i u njima naći zadataka koje bi ti mogla, ili barem mogla probati, riješiti. Sikiričina zbirka Stehiometrija također sadrži mnoštvo zadataka od kojih će sigurno biti i onih koji ti odgovaraju. Pa onda zadaci po udžbenicima osnovnih i srednjih škola ili udžbenicima opće kemije. Na web-u nisam tražio zadatke osim onih koje nudimo. Moramo obogatiti rubriku Zadaci.

Pozdrav i javi se. :))

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr