mozete li mi napisati nesto vise o napalm-u, kakva je to kemijska supstanca, i za sta se koristi??

Ime i prezime: nina nnina_a@yahoo.com

Nina, Nina... Nije tajna tko odgovara na E-školi. Zašto se ne smije znati tko postavlja pitanja? Danas smo dobre volje i Judaš mi je dozvolio da ti odgovorim, ali te molim da drugi put napišeš i prezime. Nikoga od nas se ne moraš sramiti.
Napalm je pronađen 1942. U originalu je napalm smjesa aluminijeva sapuna naftenske i palmitinske kiseline i benzina (odatle mu ime). To je viskozna tekućina koja sporo gori i bila je efikasnija kao oružje od čistog benzina. I danas je osnova onoga što zovemo napalm benzin, ali se dodaju polimeri i benzen. Takav je napalm stabilniji, gorenje se lakše kontrolira, ali je i dalje užasno oružje.
@@

Odgovorio: Kristijan A. Kovač   kkovac@chem.pmf.hr