molim vas da mi odgovorite nesto o efektu staklenika,atmosferi i kiselim kisama,te njihovoj stetnosti na zemlju,moram napisati neki referat,unapred hvala

Ime i prezime: dolores šabić kristijan.hogge@ri.hinet.hr

Jest da si možda premlada za pisanje referata (6. razred), što je danas izgleda već pomodno, eto i od najranije dobi, i čime izgleda nenadahnuti učitelji i profesori nastoje više zaposliti djecu, "angažirati" ih u nastavnom procesu, zapravo, sebi priskrbiti vremena za odmor od predmeta koji očito suštinski ne umiju materijalizirati u glavama svojih učenika, ali mi ovdje ne pišemo ni referate, ni odlomke referata, već samo, u takvim slučajevima, upućujemo na literaturu, koja ti, ako ju budeš umjela pronaći, a što je izvedivo, možda donese i najveću korist od te nazovi- zadaće pisanja referata - naučiti sama, u današnjem svijetu koji malo pomoći daje mladima u odabiru znanja, ravnanja i životnog puta, doći do pravih informacija, misliti svojom glavom i, zapravo, uzdat se jedino u se i u svoje... No, toliko moraliziranja namijenjenog više starijima negoli tebi. Literature ćeš naći brdo u časopisu "Priroda", samo otiđi u kakvu knjižnicu pa pogledaj po brojevima, u udžbenicima osnovne i srednje škole iz kemije i biologije, pitaj starijeg druga ili učitelja, a pogledaj i po prijašnjim odgovorima.

Odgovorio: Marko Grba   mgrba@chem.pmf.hr