Ajme ljudi,ovo je hitno!Treba mi popis literature vezane za kemiju koja bi mi pomogla pri natjecanju!!!Molim vas što prije!Unaprijed hvala!

Ime i prezime: Antonia Banović antebanovic@inet.hr

Antonija, zlato moje, u našoj rubrici Susret i natjecanje imaš sve županijske i državne zadaće u zadnje 4 godine pa vježbaj. (ŽSNK su županijske, a DSNK državne zadaće, broj je razred i na kraju godina. Točnost rješenja kad nisi sigurna provjeriš kod nas.)
Ostalo, uzmi knjige različite za osmi razred i prouči što u njima ima (Petković, Sikirica, Nöthig-Hus). Također dobro obnovi gradivo sedmog razreda jer je gradivo osmog do županijskog natjecanja dosta šturo pa će sigurno biti i takvih pitanja. Od učenika osmog razreda očekujemo da zna i gradivo sedmog razreda, a od maturanta da zna gradivo i 7. i 8. i 1. i 2. i 3. razreda. Nema smisla natjecati se u znanju nečega pa nakon par godina učenja reći: ... je pa to smo učili pred godinu (ili više) tko bi se toga sjećao... Ljudi idu u školu da bi nešto u njoj naučili (pa to znali i kasnije u životu), a ne zato da bi ju završili (pa na koncu ništa ne znali jer je to bilo davno).

Pozdrav i puno uspjeha na natjecanju.

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr