Vec sam postavio pitanje prije cca mjesec dana i nisam jos dobio odgovor, pa cu postaviti pitanje opet: Molim Vas da mi napisete sve o entalpiji, entropiji i gibbsovoj energiji! HVALA!!!

Ime i prezime: Petar Špoljar petar.spoljar@zg.hinet.hr

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr

E moj Petre ... Kakvo je to pitanje sve o ...?
Ne čini li ti se da je to kao da mi kažeš reci mi sve što znaš o svom životu i onda slijedi priča koja jako dugo traje. Ispada da bi ti htio da ti mi kažemo što treba reći i da ti to naštrebaš i lijepo izbiflaš i super. E milo moje ne ide to tako. Puno bolje bi bilo da ti nama kažeš evo kod entalpije ja ne razumijem ovo i ono itd... Onda bismo ti mogli pomoći, a ovak'... teško. Moraš nešto naučiti i znati da bi ti netko drugi mogao dalje pomoći da znaš više ili bolje. Ovako mi se čini da ti ništa nisi niti probao naučiti nego misliš da ćemo ti mi znanje uliti u galvu nekoim lijevkom. E ne, ne. :)