pozdrav! .. ovako .. imala bi malenu zamolbu .. pishem maturalnu radnju iz kemije. tema su "halogeni elementi" , no s naglaskom na klor. imam manjih problema sa pronalaskom odgovarajuche literature (trenutno najbolje shto sam nashla je knjiga "opcha i anorganska kemija" filipovich-lipanovich koja je napisana, po mom mishljenju, prestrucno za srednjshkolski uzrast) .. daklem, imate li vi mozda prijedlog za koju knjigu a da se radi o navedenoj tematici? em.. ili barem navedite neke najvaznije podatke za brom , jod & astat. vasha unaprijed zahvalna kemicharka .. bye :)

Ime i prezime: Blanka countess_blanka@email.hinet.hr

U našem Kemijskom udžbeniku imaš čitav traktat o halogenim elementima (inače, tebi i svim ostalima, bilo bi lijepo kad biste prvo zavirili u vezi nekog vašeg pitanja na strane makar našeg udžbenika i Povijesti, pa čak i Mini projekata, a ne našavši tamo ništa postavili pitanja, jer ovako pitanja se množe, a zaludno), što pak reći o Filipović-Lipanović udžbeniku, da tekst je često preambiciozan, a ambicije mu neostvarene, no naći ćeš i tamo koju korisnu informaciju.

Odgovorio: Marko Grba   mgrba@chem.pmf.hr