Pisem sada referat o Cernobilu, i na netu sam pronasao dosta materijala, ali sve je na engleskom. Moio bih vas ako mi mozete pomoci s textovima na hrvatskom, treba mi oko dvije a4 stranice. Unaprijed hvala.

Ime i prezime: Kresimir Vukusic kvukusic@ferata.st.carnet.hr

Pa pretraži Googleom Internet samo hrvatske stranice pa se možda nešto pojavi i na hrvatskom. No, ti vjerojatno učiš engleski u školi pa ne bi bilo zgorega uložiti malo truda i prevesti koju stranicu. Možeš i zamoliti nekog iz razreda tko zna jezik bolje da ti to učini (možeš to i platiti - znanje ipak košta). Učiš li neki drugi jezik opet možeš naći nekoga tko uči engleski. Sretno.
Pozdrav.

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr

Nedugo nakon katastrofe u Ukrajini izašla je knjiga na hrvatskom, zapravo prijevod s engleskog: N. Hawkes, Najgora nesreća na svijetu, Globus, Zagreb. Godinu ne znam. Čini mi se da knjiga ne donosi zadnju verziju dogođaja u nuklearki, ali je vrlo zanimljivo napisana i prikazuje zbivanja tog kobnog dana 1986. godine i sve napore Sovjetskog saveza i međunarodne zajednice da ublaži posljedice i spriječi daljnje izlaženje radioaktivnih tvari u okoliš. Uz malo sreće možda ćeš pronaći tu knjigu u nekoj knjižnici.

Odgovorio: Kristijan A. Kovač   kkovac@chem.pmf.hr