Evo mene opet,veliki pozdrav!!! Možete li mi pomoći da uradim ove zadatke? 1.U sumporvodiku(H2S)poveži atome kovalentnom vezom. 2.Napiši formule aluminijeva klorida. unaprijed hvala i veliki pozdrav za vas koji pomažete nama u prelaženju prepreka. :D

Ime i prezime: mirko šarić mirkošarić

Prvi zadatak je lagan, nemoguć i besmislen; sve ovisi kako na nj gledaš. Ako se zadatak shvati doslovno, od rješenja neće biti ništa jer se atomi povezuju sami, a mi tu ne možemo puno. Tek ih pomiješati i nadati se reakciji. Shvati li ga se metaforički, onda se rješenje svodi na to da napišeš simbole triju atoma koji čine molekulu sumporovodika i povežeš ih crtama: H—S—H.

Empirijska molekula aluminijevog klorida je AlCl3. Kako se talina aluminijevog klorida sastoji od dimernih molekula, Al2Cl6, u odgovarajućem se kontekstu može koristiti i ta formula.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr