Molim vas da mi napisete sve sto znate o znanstveniku Arenijusu,te KISELINE,HIDROKSIDI I SOLI,to mi je tema za maturski rad.

Ime i prezime: Marija Vujica marija_vujica@yahoo.com

Sve o kiselinama, bazama i solima, što bi bilo sasvim dovoljno za osnovu maturalnog rada, naći ćeš u udžbeniku M. Sikirica, B. Korpar-Čolig, Kemija s vježbama 2, ili na Internetu, samo upiši u neki pretraživač, acids, bases, salts (sve ili pojedinu natuknicu) ili odi na strane Encarte Microsofta. Što se tiče Arrheniusa, izvrstan prikaz njegova života i djela postoji u knjizi F. Bubanović, Iz moderne kemije, knjiga je nešto starija, ali moguće je da ju ima koja knjižnica u blizini, ako ne, upiši ime Svante August Arrhenius na pretraživaču Encarte pod Physical Sciences, a preporučam ti i da odeš na site Nobelove fundacije, gdje ćeš naći biografiju Arrheniusa, kao i svih ostalih nobelovaca iz kemije i ostalih područja, i, također, njegovo nobelovsko predavanje, o tome zašto je Nobelovu nagradu dobio; u svrhu posljednjeg samo u bilo koji pretraživač upiši Nobel Foundation i doći ćeš direktno na homepage njihov. Sretno!

Odgovorio: Marko Grba