Hello! Pišem maturski rad na temu sapuni i detergenti, ali manjka mi literature. Zato trebam vašu pomoć, nije mi bitno ni je li literatura na engleskom, već ću se snaći s prijevodom. Hvala unaprijed :)

Ime i prezime: Lorena Anic

Kako nisi napisala s čime raspolažeš, krenut ću od nule. Prvi korak koji mi je pao na pamet bilo je vidjeti što ima na e-školi. Ispostavilo se da ima dosta toga, a ako si nesklona rabiti tražilicu, možeš krenuti od ovog odgovora koji nudi poveznice do još nekolicine njih od kojih neki opet imaju neke poveznice.
Druga opcija jesu bespuća Interneta. Iako zbog svoje enciklopedijske naravi nekad nije pouzdana, pa ni pretjerano krcata podacima, (engleska) Wikipedia na dnima svojih članaka često ima poveznice na druge izvore koje se ponekad isplati čitati. Čemu služe tražilice, vjerojatno ne trebam posebno napominjati.
Treća, danas sve nepopularnija opcija, jest tiskana literatura. Opća ili Tehnička enciklopedija mogle bi imati ponešto, a isto tako i fakultetski udžbenici opće ili organske kemije.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr