Željela bih vas zamoliti da mi kažete na kojim internetskim stranicama ili u kojim knjigama bih mogla naći sve općenito o školskim ogledima, na nivou fakultetskog znanja za buduće profesore hemije? Moje samostalno pretraživanje baš i nije "urodilo plodom". Unaprijed zahvalna

Ime i prezime: Ena Delić mala_vatra@hotmail.com

Za početak, stranice e-škole kemije sadrže mnogo korisnih i dobro opisanih pokusa. Pogledaj u rubrikama kemijski udžbenik i kemijski pokusi za više informacija. Nove slike iz kemije u izdanju Školske knjige su drugi koristan izvor informacija kako za nastavnike tako i za učenike.

Na web stranici www.thehappyscientist.com ćeš također naći korisne, niskobudžetne eksperimente, doduše na engleskom jeziku, ali nadam se da to nije problem. Možda se isplati i pogledati stranicu http://www.stevespangler.com. Amerikanci nemaju kemiju kao nastavni predmet već nešto što se prevodi kao "znanost", ali siguran sam da se eksperimenti daju prilagoditi našem poimanju.

Postoji i hrpa kratkih filmova o kemijskim eksperimentima na www.youtube.com. Pretraga po pojmovima "nurdrage" ili "ChemToddler" bi trebala dati dobre rezultate.

Za početak bi trebalo biti dosta. Slobodno nam se javi ako budeš imala novih pitanja.

Odgovorio: Igor Huskić   ihuskic@chem.pmf.hr