razlika između cedevite u prahu i otopljene u vodi?

Ime i prezime: nikolina fllegarić nikolinaflegaric@gmail.com

Za bilo koju praktičnu potrebu, odgovor imaš već u pitanju. Prah i vodena otopina nisu isto.

Što se tiče tvarî od kojih je Cedevita sastavljena (budući da se radi o smjesi), može se reći da će se neke od njih u vodi otopiti (šećer, neki vitamini (ako je za vjerovati proizvođaču da ih tamo ima)), dok će neke ostati raspršene (lipofilni vitamini te možda arome i bojila, ako slučajno nisu topljivi u vodi) i tvoriti heterogenu smjesu s vodom. Međutim, otapanjem ili miješanjem same se tvari ne mijenjaju, osim što u takvim uvjetima mogu promijeniti kemijsku reaktivnost, tako da neka suštinska razlika ne postoji.

Sve u svemu, ne mogu jasno razlučiti ovo pitanje od viceva na temu "koja je razlika između...". Možda bi kontekst pitanja mogao pomoći.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr