Molim vas opširnije o bromovodičnoj kiselini za seminar iz kemije

Ime i prezime: D- Volarević dvolarevic7@gmail.com

To je tvoj zadatak, ne naš. Kako Wikipedia ne obiluje pretjerano podacima, što i ne čudi s obzirom na to da bromovodična kiselina nije pretjerano zanimljiv spoj, možda će ti biti od koristi potražiti npr. Grdenićevu Povijest kemije pa pogledati ima li tamo kakvih povijesnih podataka o istoj. Također bi ti moglo koristiti ako prošetaš kakvom bolje opremljenom knjižnicom i potražiš npr. Mellorovu Modernu neorgansku hemiju ili kakav drugi udžbenik anorganske kemije. Zapravo, najkorisnije će biti ako jednostavno proletiš kroz sve što spada u opću i anorgansku kemiju. Ipak, bojim se da ćeš nužno na kraju morati pisati i o bromidima i bromu, što radi veće količine teksta, što radi kvalitetnijeg konteksta.

Zakažu li svi izvori, možeš posjetiti i Centralnu kemijsku biblioteku na Horvatovcu, gdje te mogu uputiti do literature koja bi trebala zadovoljiti i najgladnije za informacijama.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr