Imam referat i hitno mi treba odgovor na pitanje: "Otopine i vrste otopina". Nadam se da ćete mi pomoći, unaprijed hvala!

Ime i prezime: Mirta Prusina zlatko.prusina@os.hinet.hr

Mirta, pitanje nam nisi ni postavila. Ako pratiš ovu rubriku na E-školi, mogla si vidjeti da referate ne pišemo po narudžbi. Mogao bih ti eventualno reći kako dijelimo otopine (kakve ‘vrste’ otopina postoje), ali ne znam. Otopine možemo podijeliti prema koncentraciji otopljene tvari, stabilnosti, vrsti otopljene tvari ili otapala... u krajnjoj liniji netko bi ih mogao podijeliti prema boji ili prema okusu. Poslušaj moj savijet. U svome udžbeniku ili možda i bilježnici pogledaj o čemu se uopće radi. Pitaj nastavnika. Prolistaj udžbenike za više razrede ako možeš do njih doći ili neke druge knjige iz kemije. Kad budeš mogla napisati konkretno o čemu pišeš referat, javi nam se pa ćemo ti rado odgovoriti.
Pozdrav iz E-škole!

Odgovorio: Kristijan A. Kovač   kkovac@chem.pmf.hr