molim vas pomozite mi kako da napravim bengalku imam neku feštu pa mi treba :D

Ime i prezime: mladen bajić mladenui--8@hotmail.com

Ne bih želio biti krivcem za opasne ozljede na nekom maloljetniku. Izradom pirotehničkih sredstava bave se ljudi koji su za to osposobljeni tj. znaju s čime rade, kakve ih opasnosti vrebaju i što im je činiti pođe li što po zlu. Da ti je išta od toga poznato, vjerojatno ovo pitanje ne bi ni postavljao.

K tomu, pirotehnika je, prema trenutno važećem zakonima, zabranjena za djecu te se smiju koristiti tek manje opasna sredstva, a i to samo pod nadzorom odraslih. Sumnjam da je izrada tu nekakva iznimka.

Ako baš želiš zabavljati publiku, postoji i mnoštvo pokusa koji nisu zanimljivi samo zato što bi eksperimentator mogao stradati. Za mnoge od njih sve potrebno možeš naći i u dućanu ili čak u kuhinji.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr