zanima me potpuni mehanizam jodoform reakcije.unaprijed hvala

Ime i prezime: maja tolić maja.tolic@zg.htnet.hr

A joj,

O jodoform reakciji vec je odgovoreno nekoliko puta (s potpuno opisanim mehanizmom,). Na tvoju žalost, i zato što jos uvijek na stranicama e-škole nema pretraživača ostavljam ti da stare odgovore pretražiš sama.

Osim toga, i.e. ove prevelebne internet stranice, ostaje ti gomile knjiga o organskoj kemiji. U većini njih trebala bi naći odgovor jer ipak, nije to tako čudna i neobična stvar.

Osim toga sva kemijska literatura svijeta (strašno puno toga se može naći na internetu) ti je na raspolaganju. A možeš se obratiti i ljudima na fakultetu, vjerojatnije da ćeš biti dobrodošla nego ne.

Odgovorio: Ivan Halasz   ihal=sz@che!.pmf.h4

I opet je aktualno, osjećam to.

Pozdrav.

Evo da se puno ne mučiš s pretraživanjem, jer na to pitanje je odgovoreno zaista davno, odgovor se nalazi ovdje. Nadam se da će uskoro proraditi i naša tražilica, pa će i vama biti lakše. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr

I opet je aktualno, osjećam to.

Pozdrav.

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr