Radim plakat iz kemije pod nazivom "Klormetan".Trebaju mi informacije o svojstvu,građi,formuli,uporabi klormetana.Hvala!

Ime i prezime: Lorena Palačić lorena.palacic@gmail.com

Pročitavši pitanje, odoh se sâm informirati, budući da nisam ništa znao, što ne bi proizlazilo iz prostog razumijevanja organske kemije. Posljedično, mogu ti tek prenijeti što sam pročitao u vikipedijskom članku o klormetanu. Kako to nije odveć smisleno (radije pročitaj sama, makar i koristeći Googleovog prevoditelja, a ja ću tek preporučiti da nikako ne preskočiš činjenicu da je klormetan u prirodi bio prisutan i prije ljudi, budući da ga neki, mahom biljni mikroorganizmi sami proizvode iz S-adenozilmetionina i kloridnih aniona. A nemoj preskočiti ni njegovu ulogu u uništavanju ozonskog omotača. Vjerojatno je to i glavnim razlogom za pravljenje plakata o klormetanu.

P.S. Primjećujem da sustavno ne stavljaš razmak nakon točke ili zareza. Pravopis nam općenito nalaže da to činimo.