Zašto su vam toliko potrebni detaljni podaci,kako bi ste odgovorili na postavljeno pitanje?

Ime i prezime: aleksandra vaki16@net.hr

Zbog toga, Aleksandra, jer se mi predstavljamo punim imenom i prezimenom i ostavljamo svoje e-mail adrese na internetu. Naši podatci su jamac da na pitanja ne odgovaraju nekakve vucibatine već obrazovani i odgovorni ljudi. Pristojnost nalaže da se i pitaoci predstave.

Drugi razlog tomu je što nije jednako odgovoriti na pitanje osnovnoškolca i studenta, recimo, medicine. Podatak o uzrastu, odnosno stupnju obrazovanja, nam pomaže da prilagodimo odgovore kako bismo bilo što razumljiviji.

I bez toga svega, mi se ne trebamo opravdavati. To je naš uvjet sine qua non. E-škola radi na čisto dobrovoljnoj bazi, nitko učenike ne tjera da postavljaju pitanja, a sam proces ostavljanja podataka "režiji" traje ukupno pola minute. Vjerujem da se toliko može izdvojiti za našu ekscentričnost.

Odgovorio: Igor Huskić   ihuskic@chem.pmf.hr